E-TİCARET / B2C YAZILIM

Güvenli ve size özel e-ticaret sistemine hazır mısınız?

Nedir?

E-ticaret sistemi günümüzde artık işletmelerin en fazla üzerinde durduğu konulardan bir tanesi. İnternetin kullanımının son 10 yılda ortaya çıkartmış olduğu ciddi artış ile birlikte artık insanlar pek çok işlem ile alakalı ilk önce internete bakıyor, sonrasında diğer çözümleri inceliyor. Günümüzde hangi sektörde olduğu fark etmez hepsinin kendi bünyelerindeki internet sitelerinden satış ve pazarlama işlemlerini yapabilmesini sağlayacak olan işlemlerin hepsi E-Ticaret / B2C sistemleri bünyesinde yer almaktadır.

Firmalar bu sistem sayesinde sahip oldukları mağazayı internet ortamına taşıyor ve böylece aynı zamanda sanal mağaza sahibi olmuş oluyorlar. E-Ticaret / B2C sistemleri sayesinde ürün reklamları, ürün tanıtımlarının yanı sıra ürünlerin online platformlar üzerinden satış işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

Nasıl İşler?

Satış işlemleri konuda karşıdaki kişilerin akıllarında herhangi bir soru işaretinin oluşmasının engellenmesi adına VPOS (Sanal Pos) isimli internet üzerinden kredi kartı ile güvenli bir şekilde alışveriş yapılmasına imkan tanıyan, yüksek güvenlikli ve gizli sistemleri ile geliştirilmiş ödeme mekanizması kullanılmaktadır. Bu sistem, kredi kartı ile alışverişler esnasında kullanılmakta olan POS cihazlarının online satış sitelerinde kullanılması adına oluşturulan versiyonudur.

Bunun yanı sıra E-Ticaret / B2C sistemleri bünyesinde farklı ödeme sistemlerinin kullanılması sayesinde özellikle de perakende piyasalarda iş yapmakta olan firmalar bu sistem ile oldukça büyük avantajlara sahip olmaktadır. Perakende sektöründe yer almakta olan KOBİ’ler Türkiye içerisinde her geçen gün iş hacmini katlayarak büyümeye devam etmekte. E-Ticaret / B2C sistemleri sistemlerinin en büyük avantajlarından bir tanesi yılın 365 günü herhangi bir aracı ile uğraşmak zorunda kalınmadan direkt olarak müşterilere ulaşabilmesi gelmekte.

Neler Yapılmalı?

Başarılı bir sanal mağaza açılması adına pek çok detaya doğru şekilde dikkat edilmesi gerekmektedir. İstekleri yerine getirebilecek olan bir yazılımın kullanılması sonrasında ortaya tam anlamıyla etkili bir sonuç çıkmış olacaktır. 

Birçok firma E-Ticaret / B2C sistemlerinin çok basit olduğunu düşünüyor ve bu sistemleri kullanmaya başladıktan sonra gerekli olan konulara dikkat etmedikleri için ne yazık ki arzu ettikleri başarılı sonuçları elde edemiyorlar. E-ticaret sistemlerinde önemli olan ilk iki şey tanıtım ve güvenliktir.

Tanıtım işlemleri yapılırken SEO çalışmaları sayesinde, insanların arama motorları üzerinden yapılacak olan araştırmalar sonrasında, bu tarz ürünlerin satılmış olduğu e-ticaret siteleri karşılarına çıkmış oluyor. Özellikle de son dönemlerde e-ticaret konusunda insanların karşılarına çıkmakta olan sitelerin fazlalaşmasından ötürü SEO çalışmaları hiç olmadığı kadar önemli olmuş oldu. Gerek ürünlerin tanıtımı gerekse insanlara en iyi şekilde sunulması adına her türlü çalışmanın doğru şekilde yapılması, insanların e-ticaret sitelerine doğru yönlendirilmesi oldukça önem taşımaktadır.

Aksi halde E-Ticaret / B2C sistemleri içerik anlamında ne kadar başarılı olursa olsun insanlara doğru şekilde ulaşılamayacağı için arzu edilen başarılı sonuçlar kendini gösteremeyecektir. Dikkat edilecek olan ikinci aşama ise güvenlik. E-ticaret sistemleri bünyesinde genel olarak 3 farklı ödeme şekli bulunmaktadır. Kredi kartı ile ödeme, kapıda nakit ödeme ya da havale/EFT sistemleri arasından yapılacak olan en uygun seçimler sayesinde müşteriler kendilerine en uygun olacaklarına inandıkları ödeme yöntemlerini inceleyerek bunlar arasından seçimlerini rahatlıkla yapabilecektir. Firmalar ödeme yöntemleri arasından seçimlerini yaparken önceliği güvenlik ve yapılacak olan anlaşmalara verdikleri zaman hem kendileri hem de müşterileri bu anlaşmadan kazançlı çıkacaklardır.

Firmaların E-Ticaret / B2C sistemleri üzerinden başarılı bir şekilde kendilerini ifade etmeleri için reklamın önemi her zaman ilk sıralarda kendine yer bulmakta. Çünkü hiçbir sistem kurulduktan hemen sonra müşterileri kendine çekmeyecektir. Bunun için doğru adımların atılması gerekmektedir. Atılacak olan her bir adım için bu konuda profesyonel çalışmalar yapan kişilerden yardım almak, daha sonrasında istenilen sonuçların elde edilmesi anlamına gelecektir.

Sonuç

Şimdilerde firmaların istekleri doğrultusunda hazırlanmakta olan pek çok farklı e-ticaret sistemi bulunmakta. İşletmeden işletmeye, işletmeden kullanıcıya gibi birçok etkene yönelik çalışmaların yapılmasına imkan tanıyan sistemler arasından seçimler oldukça rahat bir şekilde yapılmış olacaktır.

Kendi sektöründe hangi sırada olduğu önemli olmayan ve hedefi mümkün olan en kısa sürede en iyi sonuçları almak isteyen tüm firmalar, E-Ticaret / B2C sistemlerini kullanarak bu isteklerini geçmiş dönemlerin aksine hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde yerine getirmiş olacaklar.

Hangi sektör içerisinde yer alınırsa alınsın fark etmez; artık firmalar müşterilerine en iyi şekilde ulaşmak adına doğru şekilde sistemleri kullanmalıdır. İnternetin kullanımın artmasını kendi avantajına kullanacak olan firmalar müşterileri ile doğru ilişkileri kurmaya başlamalarından sonra; artık firmaların her bir ürünü başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanına gönderebilir ve böylece artık ismini yalnızca yerel bölgelere değil istemiş olduğu her bölgeye de başarılı bir şekilde duyurmuş olur.

Sonuç; iyi işler mutlu müşteriler...

FRONTAL CREATIVE AGENCY

A: Tuna Mahallesi 1712 Sokak No:14 K:3 D:3

T: 0850 304 18 42

M: info@frontalcreative.com

Bizim İçin Başarı; Farklılığı Yakalamakla Başlar!
Frontal Creative Agency olarak 8 Yıldır farklılığı yaratmaktan gurur duyuyoruz. Farklıydık, Farklı Olduk, Farklı Olacağız......

© Copyright 2021   Frontal Creative Agency